وقتی که یونیکس شک زده می شود. (همه چیز در مورد CVE-2014-6271 یا ShellShock یا باگ بش)

امسال، سالیه که کاربران یونیکس و به خصوص لینوکس شک زده شدند. در اوایل سال برنامه ای که قرار بود تامین کننده ی امنیت باشه، خونریزی کرد و الان هم (۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ یعنی ۲ مهر ۱۳۹۳) نسخه ای از Bash که عمر ۲۲ ساله داره دچار یک ضعف امنیتی وحشتناک شده. واو!

Bash Shellshock

از فایل های فلش استفاده نکنید

فایل های فلش با پسوند swf با تمام زیبایی که برای وبسایت شما یا تبلیغات شما به ارمغان می آورند مشکلاتی نیز ایجاد خواهند کرد.

با به وجود آمدن html5 و css3 شما می توانید انیمیشن های زیبایی بدون مشکلات فلش ها ایجاد نمایید. اما علت توصیه مرور برای عدم استفاده از فایل فلش چیست؟

جدول ایتم های سئو

در این جدول سعی نموده ایم تمامی ایتم هایی که از لحاظ سئو باید به آنها توجه شود را لیست کرده و امتیازی به صورت مثبت و منفی به انها اختصاص دهیم. این امتیاز ها متوسطی از درجه اهمیت این موارد در موتور های جستجوی معتبر مانند گوگل، یاهو، بینگ و سایر موتور ها می باشد به همین دلیل شاید برخی از این موارد در موتور جستجوی خاصی درجه اهمیت متفاوتی داشته باشد ولی در مجموع جدول زیر به عنوان یک راهنمای سریع قابل استفاده می باشد.

تکنیک های سئو

تکنیک های بدست آوردن سئو به دو گروه عمده دسته بندی می شوند

1- روش هایی که توسط موتور های جستجو تایید شده اند و از روش های صحیح و ایجاد محتوای کارآمد استفاده می نمایند و موتور های جستجو آنها را به عنوان کلاه سفید شناسایی می کنند.

2- روش هایی که توسط موتور های جستجو تایید نشده اند و تلاش می نمایند به صورت غیر واقعی رتبه خود را در جستجو ها افزایش دهند و موتور های جستجو نیز با آنها مقابله می کنند.

سئو چیست

به فعالیت هایی که جهت بهبود وضعیت وبسایت ها در رتبه بندی موتور های جستجو انجام می شوند seo می گویند.

  • seo مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد
  • seo یک نرم افزار نیست در واقع مجموعه فعالیت هایی برای رسیدن به بهترین رتبه در موتور جستجو می باشد
  • seo حجم و کیفیت محتوای شما را برای بدست آوردن ترافیک بیشتر بهبود می بخشد
  • seo هنر رتبه بندی در موتور های جستجو می باشد
  • seo مسیری برای بازاریابی و فعالیت در دنیای مجازی می باشد
  • seo بازاریابی به زبان ماشین ها می باشد

توجه داشته باشد موتورهای جستجو انسان نیستند و نحوه مطالعه وبسایت توسط آنها متفاوت می باشد. برای این منظور اول از همه باید با نحوه فعالیت موتور های جستجو آشنا شوید.

بهینه سازی وب سایت جهت افزایش سرعت بارگذاری

سرعت بارگذاری صفحات سایت یکی از عوامل تاثیر گذار در رضایت کاربران محسوب می شود، زمان بارگذاری نامعقول باعث خستگی کاربران می شود و چه بسا کاربرانی که از بازدید سایت صرف نظر کنند. مهم ترین عامل مؤثر در سرعت بارگذاری صفحات سرعت اتصال به شبکه کاربران است که همه ما خواسته یا ناخواسته تجربه رویارویی با آن را داریم، سرعت اتصال عاملی غیر قابل تغییر توسط مدیران سایت ها می باشد، یکی از دیگر عوامل مؤثر در سرعت بارگذاری صفحات وب که تا حدود بسیاری قابل مدیریت است، حجم ترافیکی آنها می باشد.

موقعیت جغرافیایی

یکی از مهمترین راه های آشنایی با علایق و خواسته ای مشتریان، ایجاد امکانات بهتر ومناسب تر، شناخت موقعیت جغرافیایی آنان است، اینکه بدانید کاربران شما از چه شهر‌ها و کشور هایی هستند، این امکان را به شما می دهد که تا محتوای سایت خود را طوری تنظیم کنید که بهترین بازده را داشته باشد.

ورود کاربران را فراموش نکنید!

برای بدست آوردن بازدید کننده تکنیک های مختلفی استفاده می شود اعم از تبلیغات ، امور سئو و ... اما نحوه ورود کاربران تقریبا قسمتی می باشد که فراموش می شود.

لینک های ورودی و اولین صفحاتی که کاربران به آن وارد می شوند از اهمیت بالایی برخودارند.